Toto je môj príbeh: Jozef Hubálek

Príbeh od Jozef Hubálek

Ja som sa na tomto podujatí zúčastnil druhý krát. Samozrejme celá akcia „Od Tatier k Dunaju“ na bicykli napriek skleróze multiplex je vynikajúci projekt a som rád že niečo také vzniklo. Celá akcia bola vynikajúco zorganizovaná a naplánovaná.

Ja som pacient so sklerózou multiplex a odbicykloval som celú trasu. Síce jazdím na e-biku, lebo niekedy si musím pomôcť elektrickým pohonom, ale to nie je hanba.

Perfektní ľudia, čo sa zúčastnili bicyklovania, veľa zážitkov, veľa srandy a dobrodružstva. Samozrejme stále dobrá nálada za každého počasia. Znovu som stretol kamarátov a spoznal nových ľudí.

Dá sa povedať, že trasa bola celkom v pohode, aj keď niekedy sa išlo dosť rýchlo. Teda aspoň na môj vkus a ochorenie. Miestami som si myslel, že sme na pretekoch. Ale ja som si šiel podľa seba. A bolo úžasne.

Ja bicyklujem vlastne od malička. Najskôr to bolo MTB bicyklovanie po horách a lesoch. No po ochorení som si už na to netrúfol. Ale bicyklujem stále, aj keď nie už tak moc po horách. Ale občas vybehnem aj do lesa.

Sklerózu multiplex mám cca 10 rokov. SM mi zobrala prácu a mám obmedzenie vykonávať aktivity v rozsahu akom by som chcel. Ale čo mi dala? Pokoru a veľa nových kamarátov a zážitkov.

Sponzori

TatryDunaj