Príbeh od Peter Belluš

Zdravotné problémy som začal mať vo veku 51 rokov, teda pred 12 rokmi. Trvalo takmer 3 roky, kým mi určili diagnózu SM. Jedna z najhorších vecí bola – zákaz športovať. V tomto som lekárov neposlúchal a len som zmiernil tempo. Do združenia Nádej som sa prihlásil, ale nezúčastňoval som sa aktívne žiadnych akcií.

Až akcia Od Tatier k Dunaju ma oslovila a prihlásil som sa na 2. ročník, následne 3. a 4. Ročník. Všetky ročníky som išiel celú trať. Zúčastnil som sa aj sústredení pred podujatím a tam som sa lepšie spoznal s ostatnými pacientami a ich ťažkosťami. Ja som na tom oproti nim relatívne dobre a myslím, že aj vďaka športovaniu.

Ale vidím aj značné pokroky u ostatných pacientov, ktorí sa aktívne zúčastňujú cykloakcie.

            Tento ročník podobne, ako predošlé, bol super. Zúčastnilo sa ho veľa zdravých cyklistov, s ktorými sme sa skamarátili. Celú trasu išla prvý raz aj moja manželka a veľmi si pochvaľovala celkovú organizáciu a nezabudnuteľné zážitky.

Mne takáto akcia a šport vôbec dáva veľmi veľa. Choroba mi zobrala možnosť ďalej aktívne manažérsky pracovať, ale dala mi nový pohľad na životné priority. Aj moja lekárka  na jednej zahraničnej prednáške spomenula, že mi choroba  dala aj niečo pozitívne. Veľmi pozitívne bolo a je zúčastňovať sa akcií s Jarkou Valčekovou, ktorá sa zaslúžila o realizovanie cyklistického podujatia.

Sponzori

TatryDunaj