Program

Príchod do Hotela FISŠtrbské Pleso je plánovaný na PONDELOK 23.8.3021 do max 16:00 hodiny.

Následne po ubytovaní sa, prichádza na rad večera a po večeri o 18:00 hodine sme pripravili pre všetkých, najviac ale pre pacientov odbornú prednášku spojenú s diskusiou na tému „Roztrúsená skleróza v čase“.

Srdečne Vás pozývame.

1.Etapa 24.8.2021 – UTOROK o 11:00 hodine Hotel FIS

Cieľ: STIV Čertovica, 55 km

  • Štart je plánovaný na UTOROK spred hotela FIS. Odprevadiť na cestu dlhú takmer 400 km nás príde vedenia obce Štrba na čele s pánom starostom Michalom Sýkorom. O dobrú náladu a navodenie atmosféry sa postará stará ale dobre známa bubenícka skupina CAMPANA BATUCADA. Pred samotným slávnostným spustením pedálovania a roztáčania kolies všetci vyfasujú cyklodresy s vlastným menom na chrbte. Samozrejme, po odovzdaní prehlásenia 🙂 Potom nám už nebráni v odpočítavaní a slávnostnom hurá ŠTART !!!!

Od Hotela FIS po ulici k Vodopádom, po 3 km pod Štrbským Plesom odbočíte doprava a napojíte sa na cestu č.538. Po 7 km v Tatranskej Štrbe odbočíte doprava na cestu 1. tr. č. 72 a prejdete cez Malužinú, Nižnú Bocu, Vyšnú Bocu a pokračujete po 72 do lyžiarskeho strediska Čertovica. Kde penzión STIV sa nachádza naľavo od cesty.

  • Po dobicyklovaní na Čertovicu, nafotení sa, prichádza na rad ubytovanie a večera. Prvý večer sa nesie v rytme SAMBA. Kto popije, kto potancuje… Večierka podľa vlastného uváženia.

2. etapa 25.8.2021 – STREDA o 10:00 hodine STIV Čertovica

Cieľ: Sliač, 74 km

  • Dochádza k zmene. Štart sa zmenil na 10:00 hodinu a pridala sa zastávka v meste Brezno o cca 12:00 hodine. Tu nás privíta vedenie mesta na čele s pánom primátorom JUDr. Tomáš ABEL PhD.. Po krátkom ale intenzívnom programe aj sviežom občerstvení sa vydáme na cestu smerom do mesta Banská Bystrica. Tu je plánovaný príchod na 16:00 hodinu. Opäť nás privíta vedenie mesta na čele s pánom primátorom Jánom Noskom na námestí SNP. Vstup do Banskej Bystrice nám zmagnetizujú bubeníci CAMPANA BATUCADA. Po príhovoroch a sviežom občerstvení sa vydávame na záverečnú časť etapy na Sliač do Penziónu Na Rožku.
https://www.youtube.com/watch?v=SWd-m7RCRPM&t=8s

Odbočte vľavo na cestu 1.tr. 72, stále po 72 ce Mýto pod Ďumbierom až do Podbrezovej, pokračujte po ceste 1.tr. 66 cez Podbrezovú, Skalicu, Lopej a Predajnú, stále po ceste 66 cez Zamostie, Nemecká Brusno, Ľubietová, Slovenská Ľupča, stále po 66 do Banskej Bystrice po ulici Partizánska cesta, (popri Hrone) popod R1 (na Donovaly), na kruhovom objazde tretí výjazd na cestu 2415, ďalej cez Nám. Ľudovíta Štúra, na Sládkovičovu ulicu, ďalej po ulici Kremnička (bez zmeny smeru), po ceste 2415, po ulici Rakytovská cesta až po Badín. V Badíne doľava na ulicu Osloboditeľov, po cca 1 km doprava na cestu 1. Tr.69, smer Sliač do Penzióna Na rožku.

  • Po dobicyklovaní na Sliač pred Penzión Na Rožku, nafotení sa, prichádza na rad ubytovanie a večera. Druhý večer sa nesie v rytme JIVE. Kto popije, kto potancuje… Večierka podľa vlastného uváženia.

3.etapa 26.8.2021 – ŠTVRTOK o 9:00 hodine Penzión Na Rožku

Cieľ: Zlaté Moravce, hotel Eminent, 86 km

Z penziónu Na rožku po ulici československej armády až do Kováčovej, za motorestom Formula doľava, stále po 69 na cestu 1.tr. 66 –E77, smer Zvolen, za Mc Donald doprava cez Stráž, kruhový objazd, druhý výjazd, plynulý prechod na Strážska cesta , prechod popod R1 cez Zvolen – Stráže, po 2440do Budče po ulici Slovenského národného povstania, v Budči doprava na ulicu Pod Skalicou, pokračovať po Záhradnej ulici, ďalej po ulici Československej armády, po ceste 2441 cez Turová a Železná Breznica, pokračujeme smer Ladomierska Vieska a po 2 km odbočíme vpravo na cestu 1. Triedy č.65. prejdete cez Horné Opatovice, Hliník nad Hronom, Bzenicu, kde sa mení číslo cesty na 428. Stále priamo po 428cez Žarnovicu, ulica Bystrická, po 5,5 km odbočíte doľava na Sandrickú (č.2511), pokračujete popri Hrone stále po 2511cez Voznicu, Rudno n/H, Brehy kde odbočíte doprava na 2515. Prejdete po moste cez Hron, následne popod R1 – E571 a po ulici Železničný rad, ktorá sa na krátkom úseku mení na Školskú, po 60m odbočíte doľava na cestu č. 65. Opäť pod názvom Železničný rad, pokračujete po 65 cez Orovnica, Hronský Beňadik, Tekovské Nemce, Čaradice, do Zlatých Moraviec Hotel Eminent

  • Po dobicyklovaní do Hotela Eminent, nafotení sa, prichádza na rad ubytovanie a večera. Tretí večer sa nesie v rytme RUMBA. Kto popije, kto potancuje… Večierka podľa vlastného uváženia.

4.etapa 27.8.2021 – PIATOK o 9:00 hodine Hotel Eminent

Cieľ: Šaľa, Hotel Centrál  85 km

Zlaté Moravce Hotel Eminent, po 65, cez Tesárske Mlyňany, Beladice, Koliňany až do Nitry. Potom 64. Štefánikova trieda. Potom 562. Trnovec n. Váhom. Na 75. Do Hotela Centrál.

  • Po dobicyklovaní do Hotela Centrál, nafotení sa, prichádza na rad ubytovanie a večera. Tretí večer sa nesie v rytme CHA CHA. Kto popije, kto potancuje… Dobre sa nachachachujeme, posledný spoločný večer…Vyzerá to takto: na miesto večere grilovačka a cimbalovka. Vstupné vyberieme priamo na mieste. Je dosť pravdepodobné, že p. Štefko z Dudinec príde spraviť ochutnávku vín. Večierka podľa vlastného uváženia.

5.etapa 28.8.2021 – SOBOTA o 8:30 hodine Hotel Centrál

Cieľ: Bratislava, Eurovea. 97,8 km

POZOR: ZMENA hodiny štartu poslednej etapy!!!!!!

Zo Šale kde minieme Cafe Dubai a odbočíme doprava stále sme na 75. Pokračujeme smer Kráľová nad Váhom, Galanta, Sládkovičovo po Galantskej ulici, po kruhový objazd pri autobazáre F1, tretí výjazd na ulicu Fučíkova, odbočiť doprava na Pioniersku ulicu, na kruhovom objazde tretí výjazd na cestu č. 62. Ďalej stále po 62 do Senca kde sa odbočí na cestu č. 61., smer Veľký Biel, Bernolákovo, okraj Ivanky, stále po 61 do Bratislavy, po Rožňavskej ulici, Trnavskej ceste, Trnavskom mýte doľava na Krížnu, po 500 m doľava na Karadžičovu,  do Eurovea.

  • Slávnostný príjazd do Bratislavy. Pacienti sa držia vpredu všetci pokope. Za nimi sa vlní pelotón všetkých, ktorí prišli podporiť tento úžasný projekt. Napätie stúpa a už sa začína striedať smútok so slzami šťastia. Vyzerá to, že sme pokorili aj 7-mi ročník OTD ! Je to tak. Bubeníci CAMPANA BATUCADA už bubnujú. Všetci sa valíme cez slávnostnú bránu do priestoru mestskej pláže na Tyršovom nábreží. Je to tak. Dorazili sme. Sme v Bratislave. Ešte príhovor moderátora – Dara Richtera. Ešte poďakovanie organizátora všetkým sponzorom a podporovateľom. Ešte nám zahrá a zaspieva Robo Opatovský s Romanom Mečiarom. A nakoniec…. ešte slávnostné AHOJ v roku 2022 na 8. ročníku OTD.
https://www.youtube.com/watch?v=w_4Yg3YFAYM

Cieľ Bratislava 28.8.2021 o 15:00 hodine na TYRŠOVO NÁBREŽIE Mestská pláž v Bratislave vedľa Starého Mosta

https://www.tyrsak.sk/